Matura próbna

Liceum 2017/2018

 • Uwaga Debiut! Debiut Literacki.

  19 października 2017 roku odbył się wieczór autorski, którego bohaterem był Jakub Tusiński, uczeń klasy 3E naszego Liceum. Jakub wydał swój pierwszy tomik poezji pt. Światło wśród ciemności. 

  Szczegółowa relacja niebawem.

   

   

 • W bibliotece szkolnej są dostępne wszystkie wydane do tej pory tomiki poezji uczniów Liceum. 

 • Wycieczka programowa klasy romańskiej-Włochy

  17.10.2017

  W dniach 7-14 października 2017 r. klasa romańska II C i kulturowa II F odbyła wycieczkę programową do Włoch.

  Oto krótka relacja uczestników:

  Po radosnej podróży dotarliśmy do pięknej Florencji w której zwiedziliśmy piękne kościoły, bazyliki i słynną galerię Uffizi. 

  Drugiego dnia zwiedzaliśmy średniowieczną Ravennę. Zobaczyliśmy wiele pięknych i słynnych mozaik.

  Następnego dnia odwiedziliśmy piękną Siennę, której niesamowite dachy możemy podziwiać chociażby w filmie James Bond, Quantum of Solace a także zapierający dech w piersiach Asyż, wraz z relikwiami św. Franciszka

  Gdy wstało słońce nad ciepłą Italią, nadeszła pora na wyruszenie do Rzymu, zwiedzaliśmy tam Koloseum, Forum Romanum, antyczne świątynie..

  Po Rzymie (następnego dnia) pojechaliśmy do ruin Pompejów, w których zobaczyliśmy chociażby słynny amfiteatr w którym odbył się koncert zespołu Pink Floyd.

  Na pożegnanie z Włochami znowu udaliśmy się do Rzymu w którym odwiedziliśmy Watykan z Bazyliką św. Piotra, Panteon i legendarną Fontannę Di Trevi, niestety nie zobaczyliśmy Anity Ekberg. 

  Po wielu wrażeniach tego tygodnia musieliśmy niestety rzec Arrivederci Roma i udać się w długą podróż do domu.

  Pozostały nam  zdjęcia i wspomnienia.

 • Szkoła poza Szkołą. Noc w Instytucie Lotnictwa.

  13 października 2017 r. odbyła się już po raz ósmy Noc w Instytucie Lotnictwa - największa w Polsce nocna impreza edukacyjna. Była to niepowtarzalna okazja, żeby na 111 stoiskach zobaczyć samoloty, śmigłowce, bezzałogowce i inne konstrukcje latające oraz osiągnięcia studentów, instytutów badawczych, czy przedsiębiorstw przemysłowych. Jednak to tylko kilka przykładów atrakcji, które czekały na uczestników. Można było również posłuchać wykładów osób związanych z lotnictwem, a także zadać im wiele pytań, na różne tematy. Jest to też jedyna okazja w roku, żeby odkryć zakątki Instytutu Lotnictwa, w których możemy znaleźć m. in. tunele aerodynamiczne, komorę próżniową i silniki lotnicze. Choć te wielkie wydarzenie jest skupione najbardziej na tematyce lotniczej, można było wiele dowiedzieć się na temat nauki, techniki oraz szkół, uczelni inżynierskich. W poprzednim roku przez bramę Instytutu przeszło ponad 30 000 osób. Nad wszystkim czuwali pracownicy Instytutu, ochroniarze oraz kilkadziesiąt wolontariuszy, również z XXVIII LO im. J. Kochanowskiego w Warszawie."

  Zdjęcia

 • Zmiana za sterami Kochanowskiego

  31.08.2017

  Po 25 latach żeglowania po oświatowym oceanie na pokładzie Kochanowskiego następuje zmiana za sterem. Od 1 września funkcję Dyrektora Liceum obejmuje Pan Marek Świderek. Przekazując Szkołę w godne ręce nowego Dyrektora, dziękuję Wszystkim, którzy na mojej drodze zawodowej wspierali mnie radą, nie pozwalali popaść w samouwielbienie, przyczyniając się tym samym do znalezienia się Kochanowskiego w obecnym miejscu edukacyjnej mapy Warszawy. Panu Markowi Świderkowi życzę realizacji swoich wizji dalszego rozwoju szkoły, odwagi w ich wdrażaniu i takiego wsparcia Nauczycieli na jakie ja sam mogłem zawsze liczyć. Z perspektywy ćwierćwiecza mogę śmiało powiedzieć, że nie jest to łatwa droga, ale satysfakcja i duma jakie z tytułu pracy  w Kochanowskim się osiąga, są nie do przecenienia. Całemu Gronu Pedagogicznemu, Uczniom, Rodzicom i, oczywiście, Panu Dyrektorowi składam najlepsze życzenia jak najmniej zakrętów na edukacyjnej drodze, a jeżeli już się pojawią, kierowania się przesłaniem wyśpiewanym przez Wojciecha Młynarskiego: "RÓBMY SWOJE". To z pewnością będzie dobra droga. Nawet jeśli czasem będzie pod górkę.

  Jerzy Kunicki

   

  Szanowny Panie Dyrektorze,

  długo nie dopuszczaliśmy do siebie myśli, że może nastąpić taki dzień, w którym zdecyduje się Pan na zasłużony odpoczynek. Oswajaliśmy się niechętnie, nie do końca przyjmując do wiadomości, że Kochanowski nieuchronnie będzie musiał zmierzyć się z tym faktem. Oczywiście każdy okręt ma swoich marynarzy, którzy muszą wykonać ciężką pracę, chwała im za to, aby wszyscy szczęśliwie i bezpiecznie mogli podróżować, a w konsekwencji zawijać do wielu ciekawych portów. Kochanowski w minionym ćwierćwieczu był bez wątpienia stałym bywalcem pięknych portów na edukacyjnej mapie Warszawy i kraju. Ogromna w tym zasługa Kapitana. Mam nadzieję, że nie popełnię jakiegoś nadużycia, i pozwolę sobie być wyrazicielem myśli młodzieży, nauczycieli, zarówno tych aktywnych zawodowo jak i emerytowanych, pracowników szkoły, wielu pokoleń absolwentów, rodziców i sympatyków Kochanowskiego, dziękując Panu za ciężką, twórczą i skuteczną pracę, tworzenie i pielęgnowanie szczególnej atmosfery szkoły,  kulturę pracy, zaufanie, nieustającą wiarę w ludzi,  przymykanie oka na nasze pomyłki, dystans, humor, koszykówkę i wszelką aktywność sportową.

  Mam nadzieję, że miłe wspomnienia wspólnych rejsów, na długie lata pozostaną w Pana i naszej pamięci oraz będą busolą dalszej podróży.

  Życzę Panu aktywnego odpoczynku, nieustająco zapraszając do odwiedzania Kochanowskiego. 

   

  Marek Świderek

   

 • Obóz integracyjno-adaptacyjny w Suchej Beskidzkiej.

   

  19 Edycja obozu integracyjno-adaptacyjnego już za nami. Tradycyjnie rok szkolny klasy pierwsze rozpoczęły od wizyty w Suchej Beskidzkiej. Program intensywny: zajęcia integracyjne, sport, basen, gra terenowa, matematyka, zajęcia z podstaw prawa, testy językowe, zajęcia na strzelnicy. Nie zabrakło również wycieczek: do Zakopanego ( plus kultowa dla Kochanowskiego Zubrzyca Górna) oraz do Kalwarii Zebrzydowskiej i Lanckorony. Obóz podsumowaliśmy uroczystym wręczeniem legitymacji szkolnych. A za rok jubileusz, podobno ma być wyjątkowa oprawa. 
  Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji i sprawnego przeprowadzenia obozu. 

 • Szkoła poza Szkołą

  Wycieczka: Dania_Norwegia.

 • Spotkanie z profesorem Władysławem Bartoszewskim prowadzi redaktor Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Wiadomości

Kontakt

 • XXVIII Liceum Ogólnokształcące
  ul. Wiktorska 99
  02-575 Warszawa
 • 22 844 29 21

Galeria zdjęć