Liceum 2018/2019

 • KANDYDACI DO 28 LO

  KANDYDACI DO 28 LO
 • MAM TO

  MAM TO

   Od 15 lat na przełomie marca i kwietnia odbywa się Festiwal Twórczości Artystycznej Dzieci I   Młodzieży Mokotowa, który w tym roku otrzymał nazwę Młodzi Artyści Mokotowa – MAM  T O!, z niezmienną formułą przeglądu. Młodzi ludzie mają możliwość sprawdzenia swoich możliwości, talentów i umiejętności  przed profesjonalnym jury.

  Młodzież naszej Szkoły uczestniczy tym przeglądzie  od samego początku istnienia imprezy , zdobywając pięciokrotnie tytuł „Najlepsza Szkoła”. W tym roku znowu sukces w konkursie tanecznym i recytatorskim

  W konkursie tanecznym I miejsce za swój układ „Marzenia” zajęła Magda Olędzka z klasy IF zyskując bardzo  pozytywne recenzje za swój profesjonalizm od choreografów i tancerzy zasiadających  w jury.

  W konkursie recytatorskim I miejsce otrzymała Łucja Frączek z klasy IIF, druga nagroda przypadła ex aequo Janowi Andrzejewskiemu  z klasy IF oraz Natalii Szulc z klasy IIF. Trzecią nagrodę zdobył Mikołaj Grzanka z klasy IF, a dwa równorzędne wyróżnienia _ Józefina Wojtkiewicz oraz Sara Rudzińska , obie z klasy IF.  W jury zasiadali Maja Engelking – animatorka kultury, pieśniarka Elżbieta Wojnowska i aktor Jacek Zienkiewicz. W ich oświadczeniu końcowym czytamy; ”Jury w imieniu swoim i organizatorów serdecznie dziękuje za odział w konkursie recytatorskim uczniom XXVIII liceum Ogólnokształcącemu im. Jana Kochanowskiego, wyrażając wyrazy uznania i szacunku dla Pana Wojciecha Szarowskiego za dbałość  o intelektualny rozwój młodzieży. Recytatorzy odznaczyli się wysokim poziomem prezentacji i znakomitym doborem repertuaru udowadniając, że konkurs ten jest głosem w sprawie edukacji artystycznej. Przegląd utwierdza, że kultura literacka może być płaszczyzną rozmowy i wymiany myśli.”

  Laureatki I nagrody – Magda Olędzka i Łucja Frączek zostały nominowane do udziału w Gali wieńczącej Festiwal 4 kwietnia  2019.

   

 • Podziękowania

  Podziękowania
 • Erlebnisreise mit Deutsch

  Erlebnisreise mit Deutsch

  Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Jan Molski z kl. 2 f zajął 3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Erlebnisreise mit Deutsch" "Z niemieckim w drogę" organizowanym przez Goethe Institut oraz wydawnictwo LektorKlett.

  Konkurs polegał na nagraniu i zmontowaniu 1 minutowego filmu reklamowego "Warum Deutsch?" Dlaczego niemiecki?

  W konkursie wzięło udział 96 szkół.

  Opiekun: Katarzyna Mikołajczyk

   

  https://drive.google.com/open?id=1Hoy6x0fHYMG1wt_SYLG7SS_-EX7hyGA8

 • Mistrzowie Czytania 2019

  Mistrzowie Czytania 2019

  Przemysław Cichy z klasy 1 E został laureatem I nagrody w  II Miedzyszkolnym Konkursie Mistrzowie Czytania 2019.  Konkurs jest organizowany przez XLII Liceum Ogólnokształcące im. Marii konopnickiej w Warszawie pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Uniwersytetu Jagielońskiego oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oddział w  Warszawie. Uczniów do konkursu przygotowała p. Anna Patek-Olek.

 • Weihnachtsprojekt in Kochanowski

  Dnia 6 i 7.12.2018 odbył się Projekt Świąteczny "Weihnachtsprojekt in Kochanowski" połączony z wystawą wianków i kalendarzy adwentowych jako elementów tradycji bożonarodzeniowych w krajach niemieckojęzycznych.

  Cały projekt począwszy od ustawienia stoisk poprzez eksponaty zostaw przygotowany przez uczniów grup języka niemieckiego. 

  Podczas projektu czynny był kiermasz ozdób świątecznych oraz smakołyków typu pierniczki i poncz świąteczny.

  Cele na które zbieraliśmy pieniądze to 

  1. Projekt językowy Deutsch hat Klasse 

  2. Schronisko dla zwierząt Nie_Zły  Pies.

  Kwota jaką uzyskaliśmy to 1536zł. 

  Serdecznie dziękuję Rodzicom za hojność  a Uczniów naszego liceum za zaangażowanie w projekt.

  Opiekunami projektu są p. Katarzyna Mikołajczyk oraz p. Krystyna Habierska-Nowak 

 • Stypendium

  Stypendium

  Uprzejmie informuję, że uczeń klasy III F Bartosz Grabowiecki uzyskał STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW na rok szkolny 2018/2019. Uroczysta gala wręczenia stypendiów odbyła się w dniu 26 listopada 2018 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu.

  Stypendium - Obrazek 1Stypendium - Obrazek 2Stypendium - Obrazek 3

 • 24 FESTIWAL TEATRALNY

  24 FESTIWAL TEATRALNY

  Przygotowania do 24 edycji Festiwalu Teatralnego w Kochanowskim wchodza w decydujacą fazę

  FOTO

  Program Festiwalu

 • MATURA PRÓBNA

  MATURA PRÓBNA

  https://kochanowskiwaw.edupage.org/photos/skin/logo/thumbs/fitmax120x120trkochan_logo.png

   

  W dniach 20-23 listopada zostaną przeprowadzone matury próbne.

   

   

  Wtorek 20.11       

  8.00-10.50   J.POLSKI PP

  11.50-14.50 J.POLSKI PR

  Środa 21.11           

  8.00-10.50 MATEMATYKA

  11.50-14.50 MATEMATYKA PR

  Czwartek 22.11

   8.00-10.00 J.NIEMIECKI PP

   10.55-13.25 J.ANGIELSKI PR

  Piątek 23.11          

   8.00-11.00 CHEMIA/HISTORIA/GEOGRAFIA

   11.50-14.50 BIOLOGIA/WOS/GEOGRAFIA

  Numery sal wraz z listą uczniów będą podawane na bieżąco w zakładce MATURA 2019 oraz na tablicy ogłoszeń.

 • 100 lat Niepodległości

  100 lat Niepodległości
  11.11.2018

  W piątek 9 listopada 2018 r. w Kochanowskim obchodziliśmy 100 lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przeżywaliśmy to święto jak zwykle w sposób niekonwencjonalny i twórczy, dzieki czemu mogliśmy niemal bezpośrednio uczestniczyć w wydarzeniach historycznych sprzed 100 lat.

  Całe wydarzenie przygotowali i prowadzili:

  • Kawiarnia literacka - p.Wojciech Szarowski głównie z uczniami 1f
  • Historia kina polskiego lat 20-tych i 30-tych: p.Ewa Becalik, p.Jarosław Murdza z uczniami klasy 2e
  • Filmy na korytarzu (Warszawa lata 30-te i powrót Piłsudskiego) p.Ewa Becalik, p.Jarosław Murdza,sekcja techniczna
  • Sala historyczna - p. Justyna Białek z klasą 2f
  • Dekoracja/Plakaty - p. Joanna Waszczuk-Nowicka, p.Sylwana Wardal, p.Anna Patek-Olek z uczniami 1e/1b
  • Dekoracja park - p.Jarosław Murdza, p. Ewa Becalik, sekcja design
  • Kotyliony - p.Monika Krawczyk-Sobiech z klasą 1g
  • Hostessy - klasa 3c i 1g

          FOTO RELACJA

 • Sukces

  Sukces

  Uczennica klasy 2B  Nina Kwiecień została  laureatką II edycji Konkursu Poezji i Piosenki Irlandzkiej. Jury przyznało ex aequo 5 równorzędnych miejsc pierwszych: 2 osobom w kategorii poezja i 3 w kategorii śpiew.  Nagrodą główną jest wyjazd do Irlandii na kurs językowy. Patronem konkursu jest Ambasada Irlandii w Warszawie. Organizatorem i sponsorem głównym jest szkoła języka angielskiego The North West Academy of English z siedzibą w Derry. Współorganizatorami są Akademia Music Hub i PROM Kultury Saska Kępa. Do konkursu przystąpiło troje finalistów: Nina Kwiecień z kl.2B, Piotr Jakubczak z kl.2B oraz Anna Lis z klasy 1G.

 • MATURA 2019

  MATURA 2019

  W zakładce Matura 2019 są dostępne DEKLARACJE MATURALNE. Deklaracje maturalne należy wydrukować w 2 egzemplarzach i złożyć w sekretariacie liceum do 28 września 2018 r. 

 • ZMIANA ZA STERAMI KOCHANOWSKIEGO

  ZMIANA ZA STERAMI KOCHANOWSKIEGO

  Szanowna Pani Dyrektor,

  długo nie dopuszczałem do siebie myśli, że może nastąpić taki dzień, w którym zdecyduje się Pani na zasłużony odpoczynek. Oswajałem się niechętnie, nie do końca przyjmując do wiadomości, że Kochanowski nieuchronnie będzie musiał zmierzyć się z tym faktem. Mam nadzieję, że nie popełnię jakiegoś nadużycia, i pozwolę sobie być wyrazicielem myśli młodzieży, nauczycieli, zarówno tych aktywnych zawodowo jak i emerytowanych, pracowników szkoły, wielu pokoleń absolwentów, rodziców i sympatyków Kochanowskiego, dziękując Pani za ciężką, twórczą i skuteczną pracę, tworzenie i pielęgnowanie szczególnej atmosfery szkoły,  kulturę pracy, zaufanie, nieustającą wiarę w ludzi.

  Pani dyrektor Anna Patek - Olek pełniła funkcję wicedyrektora naszego Liceum od roku 2002 - zawsze profesjonalna, a jednocześnie  życzliwa, serdeczna w kontaktach z pracownikami Liceum i Uczniami. Potrafi doradzić, pomóc, zrozumieć. Dziękuję za perfekcyjnie wykonywaną pracę, wsparcie i ciepło, które charakteryzują panią Dyrektor.

      Nie jest tak łatwo rozstać się z Kochanowskim, dlatego pani Dyrektor pozostaje z nami, będzie nadal uczyła języka polskiego i wiedzy o kulturze. Jestem przekonany, że pani Dyrektor będzie również wspierać nas nadal swoim doświadczeniem-bardzo na to liczę. Osobiście bardzo Pani dziękuję za wspólną pracę i wielkie wsparcie w pierwszym roku pełnienia przeze mnie tej trudnej i odpowiedzialnej funkcji.   

   

  Marek Świderek

  Dyrektor Liceum

   

   

   

  Uprzejmie informuję, że po uzyskaniu w dniu:

  • 18 czerwca 2018 r. pozytywnej opinii Rady Pedagogicznej
  • 5 lipca 2018 r. akceptacji Organu Prowadzącego Szkołę

  powołałem w dniu 1 sierpnia 2018 r. panią Elizę Adamowicz na stanowisko wicedyrektora 28 Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Warszawie.

    Jestem przekonany, że pani Eliza Adamowicz będzie pełniła nową funkcję z zaangażowaniem i oddaniem. Życzę pani dyrektor wytrwałości i wielu sukcesów.

   

  Marek Świderek

  Dyrektor Liceum

   

   

   

 • Zdążyliśmy-Statek gotowy

  Zdążyliśmy-Statek gotowy

  Wszystkich zaniepokojonych uprzejmie informuję, że Kochanowski w nowej odsłonie wypłynie w swój 72 Edukacyjny Rejs zgodnie z planem 3 września 2018 r.

  Zapraszam na rozpoczecie roku szkolnego 2018/2019 na Wiktorską 99. Podaję adres, bo zmiany są duże.

  KLASY GODZINA
  I 10:00-10:45
  II i III 9:00-9:45

   

  A oto szczegółowy harmonogram.

Wiadomości

Kontakt

 • XXVIII Liceum Ogólnokształcące
  ul. Wiktorska 99
  02-575 Warszawa
 • 22 844 29 21

Galeria zdjęć