Dnia 29 maja 2017 roku w Multimedialnej Bibliotece Publicznej  przy ul. Tynieckiej odbył się finał konkursu „Mokotopedia”. Projekt ten zakładał wyszukiwanie informacji na temat Mokotowa w literaturze i sztuce. Aby wykonać powierzane zadanie, należało przeprowadzić „śledztwo” w książkach, muzyce, w rozmowach z: nauczycielami, bibliotekarzami, członkami rodziny. Naszą Szkołę w konkursie reprezentowały dwie grupy uczniów z klas: I C oraz II E. Opiekunami uczestników byli: Agnieszka Jęczeń, Jan Pachulski, Anna Patek- Olek i Wojciech Szarowski. Z radością informujemy, że obie grupy zdobyły ex aequo pierwsze miejsce! Praca uczennic z klasy I C wyróżniała się (poza dużą wartością merytoryczną) niezwykle starannym przygotowaniem – uczestniczki wykonały przepiękny album. Praca uczniów II E urzekła jury szczegółowością i rozległością wykonanych badań (uczniowie znaleźli 60 postaci związanych z Mokotowem!). Jury przewodniczył znakomity poeta, Ernest Bryll. Jak czytamy na dyplomie, przyznanym naszej szkole w uznaniu dla wkładu pracy Uczniów i Nauczycieli, „Konkurs został zorganizowany w roku Stulecia Dzielnicy  (1916-2016), aby upamiętnić pisarzy, związanych z Mokotowem, a także odkryć wszelkie opisy Mokotowa, funkcjonujące w obiegu kultury, w tym- w literaturze.” Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy!